Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krutá realita

24. 2. 2007
je krutá realita!!!!!!

Dveřmi, které byly naproti těm, u kterých jsem stál, přiváděli právě červeného vypaseného vola. Táhli ho dva lidé. Ještě ho ani nedostali dovnitř, a tu jsem spatřil, jak mu jeden řezník napřáhl nad šíjí nůž a jak ho zarazil. Vůl, jako by mu podrazili najednou všecky čtyři nohy, svalil se na břicho, převalil se rychle na bok a tloukl nohama a celým zadkem. Hned tu byl řezník, který se vrhl býkovi na předek ze strany, kam býk nohama netloukl, uchopil ho za nohy, přitlačil mu hlavu k zemi a druhý řezník mu podřízl nožem hrdlo, z pod hlavy se řinula černočervená krev a umazaný chlapec podchytil její proud do plechové nádoby. Po celou dobu co to dělali, vůl škubal bez ustání hlavou, jako by se pokoušel povstat a všema čtyřma nohama kopal do vzduchu. Nádoba se brzy naplnila, ale vůl byl stále živ a nazdvihuje břicho, bil těžce zadníma i předníma nohama, takže se mu řezníci vyhýbali. Když prvá nádoba byla plna, chlapec ji odnesl do továrny na bílkoviny, druhý chlapec nastavil druhou a také ta se plnila. Ale vůl stále škubal břichem a tloukl zadníma nohama. Když přestala téci krev, řezník zvedl volovi hlavu a začal stahovati s něho kůži. Vůl sebou házel dále. Hlava byla obnažena, byla červená, bíle protkaná a zůstávala ležeti tak, jak ji položily řezníci. Po obou stranách visela z ní kůže. Nato druhý řezník vzal býka za nohu, vyvrátil ji a odřízl. Na břichu a ostatních nohách bylo ještě pozorovat škubání. Odřezali i ostatní nohy a naházeli je na místo, kam odhazovali nohy skotu patřícího témuž pánu. Pak vytáhli mrtvé tělo na jeřáb a pověsili je, tu se již nehýbal.

Zbytek článku najdete ZDE

www.hanickajituska.blog.cz

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

:((

(Margaréta Posuchová (Daisy), 31. 1. 2011 16:50)

Pridaj si aj toto:: je to z mojho blogu: NFORMACE O TRANSPORTECH KONÍ
Každým rokem je z Polska vyvezeno asi 30 000 koní do Itálie na jatka. Hladoví, žízniví a vyděšení jedou až pět dní. Jejich cesta představuje jeden z nejkrutějších a nejmáně kontrolovaných způsobů transportu živých zvířat.

Utrpení koní
Polsko je největším vývozcem koní na maso. 90% z nich je transportováno do Itálie, zbytek do Francie a Belgie. Koně podstupují velmi dlouhá cesty trvající až 95 hodin a vedoucí přes 6 zemí. Mezi nimi je taká česká republika. Evropská organizace na ochranu zvířat monitorovaly tyto transporty a zdokumentovali neuvěřitelná utrpení koní a porušování
mnoha předpisů. Koně jsou natlačeni těsně na sebe, jsou používány nevhodná a zastaralá kamiony, přestávky určená k napájení, krmení a odpočinku jsou buď naprosto ignoroványnebo hrubě podceňovány.
Některá zvířata stráví celou cestu bez odpočinku, vody a krmení. řidičům je přikázáno koně nenapájet, protože konzumenti chtějí "nenasáklá maso". Vědecká důkazy dokládají, že pouhých 24 hodin cesty při zajištění dobrých podmínek představuje i pro zdraváho koně velký problám. Koně jsou navíc často nemocní nebo staří a podmínky rozhodně nejsou optimální. Mezi nejčastější zdravotní problámy, kterými koně na cestě trpí, patří zápal plic, plicní infekce, salmonela, zvýšená činnost srdce a žaludeční vředy. Mnoho koní během transportu ztratí rovnováhu a spadnou. Pak mohou jen stěží vstát a jsou tak pošlapáváni a zraňováni stojícími koňmi. Zkolabovaní koně jsou na zastávkách vytaženi z kamionu nebo jsou donucováni k tomu, aby se postavili na nohy. To zahrnuje kopání, bití či použití elektřiny. Na jatkách je s koňmi opět brutálně zacházelo. Velmi často nedochází k omráčení nebo je prováděno neprofesionálně. Někdy jsou taká zvířata porážena před očima ostatních koní, čím je porušován polský zákon.

Cesta
Již na česko-polských hranicích v českám Těšíně jsou koně v žalostnám stavu, nemocní, zranění, v šoku a stresu. Z česká republiky jsou koně vezeni přes Slovensko, Maïarsko a Slovinsko. Tato velmi dlouhá cesta je vybrána ve snaze vyhnout se rakouským hranicím, kde byly zavedeny přísná kontroly znemožňující průjezd takto týraných koní. Po dosažení slovinsko-italských hranic je většina koní v naprostám vyčerpání, někteří jsou již mrtví. Na mnoho z nich ještě čeká dlouhá cesta na jih na Bari či trajektem na Sardinii.

Odkud koně pocházejí?
Většina koní je prodávána drobnými zemědělci, pro která přestali být koně lukrativní - kvůli stáří nebo nemoci. Někteří koně jsou závodní a malá část se chová speciálně na maso.

Proč?
Italští konzumenti požadují čerstvá koňská maso, polští koně jsou relativně levní a polská zákony není těžká obcházet. Nenasytná poptávka Italů má devastující účinky na celoevropskou populaci koní. Jen v Polsku se díky obchodu s koňským masem zredukoval počet koní z milionu na současných 500 000.


Zákon
Při dodržování platných polských zákonů by mohl být tento obchod okamžitě ukončen. Tyto zákony jsou ale naprosto ignorovány. To potvrzuje i Nejvyšší kontrolní úřad Polska, který taká přiznává, že potvrzení o způsobilosti koní k přepravě jsou u velká část přepravců falšovány a při transportech často dochází k porušování práv zvířat. Polská vláda ale transporty nadále toleruje, protože jsou významným zdrojem peněz do státní pokladny.

Zabrante tomu!Prosím okopírujte toto do svých blogů a pomocte koním i jiním zvířatům!



Prosím pomôžte aj kone majú právo na život!! Pomôžte jatka sú krutéé!!! Pomôžte!!

Môžeš si pridať aj video: http://www.youtube.com/watch?v=gwbCXGDLbu4&feature=player_embedded

nemáme šancu =(

(=( , 27. 11. 2010 20:44)

lenže o čom to je? pár ľudí možno prestane jest meso prestane si kupovať výrobky ktoré boli testované na zvieratách ale čo z toho ked dalšia polovica ľudí robí pravý opak?ako teda možme tomu zabrániť? no nijak....pretože večšia polovica je tých ktorý to meso žerú a kupujú si tie výrobky... a taký nás majú v paži..

pre Lili

(@ngel, 17. 7. 2010 16:44)

pomôže to? aj tak tie zvieratá budú zabíjať stále, bez ohľadu na to koľko ľudí je vegetariánom.A mäso ktoré nezješ zje aj tak niekto iný...

Re: pre Lili

(Lucia, 23. 11. 2010 18:03)

tym chces povedat radsej to zjem ja nez niekto iny noaco ved aj tak by to zjedol niekto dalsi? FUJ

STOP!!!

(Lili, 28. 8. 2009 19:48)

Stop! Stop! Stop!
Každý z nás môže aspoň z časti ovplyvniť to, čo sa deje. Jednoducho prestaňme jesť mäso, kupovať výrobky testované na zvieratách, vezmime si zvieratko z útulku a poskytnime mu druhý lepší domov, nekupujme výrobky z kože, zapájajme sa do petícíí... Jedine takto im môžeme pomôcť. Trvalo mi dlho kým som si vybojovala svoje vegetariánstvo, pretože veľa ľuďom v mojom okolí sa to nepáči, ale som hrdá na seba v tom, že sa mi to nakoniec podarilo. Taktiež nekupujem výrobky testované na zvieratách a nenosím výrobky z kože. Jedine takto im viem pomôcť a mám z toho dobrý pocit, aj keď nie najlepší, lebo viem, že sama to nezastavím.
Je len na nás čo urobíme a pre čo sa rozhodeme.
Je mi ich strašne ľúto, pretože majú rovnaké právo naživot ako my!

STOP!!!!

(iwana, 18. 6. 2009 14:12)

Vie niekto vôbec čo sa na takých psích zápasoch "bez pravidiel" deje? Áno, ľudia si môžu ľahko dostať na zápasi psov, väčšinou sa majiteľia dohodnú a nechajú bojovať svojich dvoch psov medzi sebou, ten ktorý sa prvý vzdá ten prehráva psie zápasy "s pravidlami" pri ktorých ani jeden pes nezomiera, drvivá väčšina psích zápasov je však "bez pravidiel" a takéto prevádzanie pích zápasov je trestné a zároveň otrasné. Veľa ľudí si myslí, že bojové plemená sú len na to, aby zabíjali. Nie je to tak, je síce pravdou, že bojové plemená boli vyšlachtené na základe toho, aby sa vyšlachtilo kvalitné bojové plemeno, je pravda, že tieto psy majú obdivuhodný temperament a majú game s porovnaním iných psov a, že bojujú radi. Psie zápasi "bez pravidiel" však nie su obyčajným bojom dvoch psov..NIE.....sú to boje psov, ktoré sú navzajom huckané prosti sebe....takéto psi ľudom neurobia nič, čo však urobia zo slabším psom hodeným do ringu?Bolo by vám príjemné pozerať sa na to, ako slabší pes podlieha tomu silnejšiemu a nakoniec z toho slabšieho psa, zostane len kaluž krvi?Mne to príjemné nieje, ale je veľa "machrov" čo si bojové plemeno kupujú len kvôli jednej veci a potom sa majitelia svojich bojóvých plemien čudujú, že nimi každý opovrhuje a každý zazerá. Dostanme sa však k tomu, ako sú tieto psi trénované na zápasi. Psi sú tak isto celý deň zavreté v klietkach, alebo priviazané vonku, psi sú inak veľmi kludné, len keď nastane tá pravá chila stanu sa z nich besné monštrá. Psi sú veľmi dobre živené, aby boli silné, zásadou "zápasov bez pravidiel" je to, že do ringu je vždy hodený silnejší a slabší pes, aby sa diváci amali na čom zabávať!Psi sú cvičené ozaj kruto, behajú za autami, musia bez presávky posilovať, napr. na bežiacom páse, sú priviazané reťazami,aby si nemohli oddýchnuť. Veľa z nich padá od únavy. Všade je uz zvykom, že po uliciach chodia rôzny díleri a kradnú malé, ale i veľké psy, ktoré sú napr. priviazané pred obchodom a čakajú na svojho milovaného pána, díler psa ukradne a za veľké prachy ich predá organizátorovi psých zápasov. Tí už potom vedia čo s ním, je však isté, že sú vrhnuté do ringu kde bojuju s vycvičeným psom o holý život.......Je to hrozné, ale je to tak proste niektorý ľudia sú špiny, nie aby boli vďačný za tieto úžasné bojové plemená, využívajú ich aby si zvýšili ego a potom to tak dopadne.....

DOST TYRANIU ZVIERAT!!!!!!!STOP!!!!!

(Dominka, 9. 6. 2009 13:57)

DDDDDDDDDDDDDDDDDDOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOSSSSSSSSSSSSSSSSSS
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYRRRRRRRR
RRRRRRRRRRAAAAAAAAAAAAAAAANNNNNNNNNNNNNNNNNIIIIIIIIIIIIIIII
UUUUUUUUUUUUUUUUUUU ZZZZZZZZZZZZZZZZ
VVVVVVVVVVVVVVVVVVIIIIIIIIIIIIIIIIIEEEEEEEEEEEEEEERRRRRRRRRRRRRR
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAATTTTTTTTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
!!!!!!!!!!!!!!!STOP STOP STOP STOP STOP STOP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

chudata

(basska, 18. 2. 2009 17:27)

hroza toto no nemam slov takto nelutostne zaobchadzynie mno to je krute chudatka ZVIERATKA!!!

je mi doplacu

(nikolA, 26. 11. 2008 15:10)

JE MIS OTHO ZLE ..JE To strasnéé..AKo trpiáá..snzžíím sa byt veetarianka lebo stalé ke djem maso thak si spomeniem a zacnem rozmyslat ako ho zabili.a ptm uz nedokazem jest JE TO TRSANé MáM SLZY V OCIACH

...........

(mimika, 5. 11. 2008 10:56)

..je mi do placu

realita je kruta no co uz

(DNA, 17. 10. 2008 15:53)

myslite si ze jedlo ktore jete je asi tak z coho, za to ze zabiju zvierata pre potravu predsa nemusi nikto pisat clanok no nie nemam rada odporcogv takeho to tyrania pretoze to ani tyranie neni ale mne nic do toho ked ma niekto vytvoreny nazor na takuto hovadinu

Stop Ludskej rasy

(Lara, 7. 9. 2008 15:27)

ha fuj je mi zle no nie ako by si mohol niekto mysliet ze z toho co som citala ale z tych ludi co to robili vidno je to clovek ak sa teda da nazvat tak neinteligentny je to kus sprosteho netvora bez stipky citu je mi ho luto lebo lebo nedostal do vienka charakter city a to je akoby len stroj ktoreho nekto naprogramuje a robi nema nic ani len sam seba a to je ubohe clovek tory nevlastni ani len sam seba ..a to je prenho najvacsi tres a zato co neni v tomto svete nic trapi ine tvory najlepie aj prenho by bolo keby tu nhebol a keby mam tu schopnost vymazat ho z tohoto sveta nevahala by som a spravila som to ak by si to cital tak ho pozdravujem a prajem mu taku istu smrt ako on sposobuje bezbranym tvorom skap....

nemam slová

(dominika, 3. 3. 2008 19:05)

Ja jednoducho nemôžem nájsť slová. Chudák volík. Mohli ho nejako menej týrať pri zabíjaní.Mohli ho nejak menej drasticky zabiť.Toto je veľmi kruté. Popravde by som im želala aby to zažili aj oni.

eee...je mi na grc

(hača, 18. 12. 2007 13:01)

na začiatku som jedla sezamove tyčky, no ako šiel dej dalej, odložila som ich. ja...nemôžem. mohli toho volíka najprv nejako menej drasticky zabiť a až potom čo bol uplene mrtvy pokračovať.